poniedziałek, 19 marca 2012

Przepraszam, co z niego wyrośnie????

Janko zaczyna nam pisać literki. No cóź. Ja nie z tych co uczą dzieci pisania. Janko sam się zabrał i podgląda Marcysię. Ta chętna - niechętna coś tam pisze, czyta ale bez wielkich fascynacji. Raczej tak normalna droga. Janko jest fascynatem. Literki W zdecydowalnie po angielsku. Więc jest tak.... O, I i DABLJU... :)
Ale ostatnio mnie przeraził...
Zbieram karetczki z wszystkich kątów, stołów i zakamarków i robię segregację - wywalić, wywalić, wywalić, zostawić... I NAGLE mój wzrok pada na kartkę na której jest WYRAŹNIE napisane....

H  U...... i ostatnia literka skrzętnie zamalowana. Ufam, że nie była to TA właściwa. Żeby było wiadomo, nie używamy takich wyrazów a już na pewno nie uczymy dzieci TAKICH wyrazów pisać.
Dyskretnie doszłam do tego KTO to napisał. JANEK. Nie doszłam za to jaka była ostatnia literka i chyba nawet nie wiem czy chcę wiedzieć :)

Tak więc moi drodzy. Nie wiem co wyrośnie z Janka. Nie mam pojęcia. A dzisiaj po południu idę na drugie zebranie do szkoły bliżej nam leżącej.

6 komentarzy:

 1. Ubawiłam się! :)))
  Powodzenia w szkole!
  aaania

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tam, oj tam. Dziecko czyta globalnie i pisze najwyraźniej też. Zobaczył takie coś na murze i odwzorował. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie, zgadzam sie . Siostra ty nie dramatyzuj. A na Janka nie dam złego słowa powiedzieć. Zdolny bystry, i dobry człowiek z niego wyrośnie. Wiem że teraz sie przerazisz....ma to po cioci :D

  OdpowiedzUsuń
 4. dzieci jak mają starsze rodzeństwo to chcąc - nie chcąc uczą sę poprzez naśladowanie starszaka. Moje Hania obserwuje nas i też się uczy pisać. Moja ma fascynację w pisaniu niż w czytaniu ... ale teraz chyba dzieci mają taki czas zainteresowania literkami.
  Ines_ka

  OdpowiedzUsuń
 5. HUK może :)
  edorota

  OdpowiedzUsuń

Praca praca praca

Od 1.06 wróciłam do pracy. Etatowej, pełnej normalnej. No prawie :) Pracuję w Hospicjum domowym. Teoretycznie ustawiam sobie jak chcę prac...