piątek, 2 marca 2012

Zaczęło się od ziemniaków...

Zaczęło się a raczje zaczęły moje podejrzenia, że zaczynamy się rozwijać.
Coraz więcej potrzeba nam do wyżywienia.
Ziemniaków 5 kilo to mało. OD jakiegoś czasu kupujemy worki 15 kilowe i NIE STARCZA to na miesiąc ... ba... 2 tygodnie i to cieniutko.
Twarożek... jeden? absolutnie... dwa i opakowanie śmietany - i spokojnie na piątek starczy. NA PIĄTEK a nie na dwa dni.
Naleśników smażę coraz więcej, placków też, z kilograma mąki robię pierogi i to jest tak na styk.
Danonki - zapomnijcie - zwykłe serki są pochłaniane w ogromnych ilościach. Jabłka, banany, masło i mleko... tony ....!!!
No chyba, że moje dzieci jakieś takie żarłoczne. Nie wspomnę już o kilogramach mąki kupowanej co miesiąc i kopie jaj... :)))

7 komentarzy:

 1. my już dawno zrezygnowaliśmy z kupowania ziemniaków na kilogramy. Kupujemy duuuże worki od rolnika:) Danonki? po co komu drogie danonki? mleko na hektolitry itd.itp. Rozwój idzie w dobrym kierunku:) Rut

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie niby wybrzydzają ale także jedzenie z lodówki znika wprost natychmiast :-) A jak się pojawią jakieś jogurty albo serki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A u nas??? Lodówka jest pełna przez jeden dzień, potem świeci pustkami, chociaż w sklepie zostawiłam dwie stówy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam tylko dwójkę, więc nie mam się co z Wami "wielodzietnymi" porównywać.
  Natomiast zauważam, że mleko "wychodzi" u nas w zaskakującym tempie co najmniej jednej butelki na dzień. No ale jak piją po pół litra na głowę, a i jeszcze my lubimy sobie pociągnąć...
  Należy się cieszyć, że piją krowie a nie modyfikowane, bo byśmy poszli z torbami... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja mam tak! Pełna lodówka jest tylko w piątek, tuż po zakupach. W poniedziałek już tylko okruszki w niej zostają! U nas zapotrzebowanie na chleb mnie fascynuje. Bochny znikają w zastraszającym tempie - jeden na kolację/śniadanie.

  aaania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chleb, mleko i cebula - to podstawa wyżywienia.. :)
   Chleb i mleko dlatego, że piją i jedzą w zastraszającym tempie, a cebula dlatego, że jest dodatkiem do większości dań. No i jabłka też idą w szybkim tempie. A chleb to ja mrożę - kupuję po 3-4 bochenki w wkładam do zamrażarki. Inaczej musiałabym ciągle do piekarni biegać. :))

   Usuń
 6. Kasiu :) my też mrozimy :)))) I cebula!!! masz rację :) chleb, mleko, ziemniaki i cebula :)))) Jak naród wybrany :)

  OdpowiedzUsuń

1,5 miesiąca

Mija czas zbyt szybko. Dzień za dniem, godzina za godziną a ja się łapię, że odmierzam czas wieczorami i mrugnięciem powiek. Zasypiam na st...