wtorek, 8 września 2015

ŻycieŻycie jest darem od nielicznych dla wielu...
A ostatnie doświadczenia pokazują mi wyraźnie, że życie jest niezaprzeczalnym darem od Boga. I On jest Panem życia i śmierci.
Mniej więcej rok temu dowiedzieliśmy się o chorobie J (naszym przyjaciół). l. 38 Piątka dzieci. Szpiczak... J. walczy. Chemia - jednak druga, mobilizacja komórek, ktoś schrzanił sprawę i komórek do autoprzeszczepu było mało. Więc zmiana chemii i nadal w zawieszeniu.

Przed wakacjami a może dokładnie wraz z wakacjami dowiedzieliśmy się o A. ;. 45. Trójka dzieci...Guz jelita grubego. Szybka diagnoza, szybka operacja i wczoraj w końcu po 8 tygodniach wynik, że w 40 próbkach preparatu nie ma komórek nowotworowych. Cud...

I niedawno ... W. l. 45 - jedenaścioro plus dwunaste w drodze... rak żołądka, chłoniak? Jest bardzo źle ale po czwartkowej diagnozie, że szans na leczenie nie ma ... nagle diameteralna zmiana. Lekka poprawa. Goi się to co goić się nie powinno, Żoładek drożny, pracuje. Lekarze w wielkim zdziwieniu patrzą na to i zmieniają decyzję. Może jednak chemia...? Sami są w szoku.
A W. dzwoni do mnie i mówi...
"Jestem szczęsliwy, że Bóg robi ze mną taką historię.Mam nadzieję, że Bóg nie zakończy tej historii w sposób tragiczny ale gdyby okazało się, że ma innym plan to jestem gotów umrzeć bo widze jakie cuda dzieją się dzięki tej chorobie."
A cuda się dzieją... sama jestem świadkiem. Co wieczór klękamy do modlitwy z dziećmi. Dzieci się modlą. My się zmieniamy...to cud.
A po ludzku można tylko usiąść i załamać ręce. I złorzeczyć i nic nie rozumieć.

4 komentarze:

 1. Pan Bóg wie jak ustawiać do pionu... i jak nas porządkować..
  +

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, tak, po stokroć i jeszcze więcej tak! To nie zwykłe jaką miłością Bóg nas obdarza, jak każdego z osobna powołuje do życia, jak darowuje każdy dzień i jak każdy dzień jest po coś, nawet ten trudny i bolesny, czasem nie do końca zrozumiały.. będę mu dziękować za każdą sekundę życia... po ludzku miało mnie tu nie być...

  OdpowiedzUsuń
 3. :)
  Wszystko na cześć Pana :)

  OdpowiedzUsuń

Cisza...

Późny wieczór, żeby nie nazwać noc...Uwielbiam tę ciszę. Słychać tylko szelest gotującej się wody, szum zmywarki i oddechy dzieci i Męża. Ja...