środa, 29 stycznia 2014

W poszukiwaniu dźwięków... - czyli warsztat muzycznyZ małym opóźnieniem ruszył u nas Dziecko na Warsztat  nr 5 - czyli tym razem warsztat muzyczny. Mieliśmy dużo pomysłów ale skupiliśmy się na odkrywaniu dźwięków w domu.


Za sprawą super gry - jaką dostały nasze dzieci od Rodziców Chrzestnych Stasia... odnajdywaliśmy dźwięki jakie kryją się w domu, na łące, w filharmonii, na ulicy. Gra fenomenalna bo za jej sprawą można dzieci wyciszyć, nauczyć słuchać i oczywiście odróżniać dźwięki - czy nauczyć dźwięków instrumentów.

A zabawa? Przednia!!!Zajęliśmy się też poszukiwaniem DŹWIĘKÓW wśród instrumentów jakie posiadamy w domu. 

Niektóre z naszych dzieci od wczesnych lat dzieciństwa przejawiają naprawdę uzdolnienia muzyczne i umiłowanie niektórych instrumentów...
Zrobiliśmy też mały eksperyemnt muzyczny ale powiem szczerze - nie wyszedł. Albo wyszedł połowicznie. Chciałam pokazać dzieciom jakie dźwięki można wydobyć z kieliszków, szklanek - napełnionych do różnych wyskości wodą, pocierając mokrym koniuszkiem palca o brzeg... niestety... Mamy chyba marne kieliszki :) Z kryształowych w dziecinstwie wychodziło - teraz jakoś nie.
Dzieci za to szybko znalazły inny sposób. Uderzały w kieliszki i szklanki i szukały innych dźwieków. Co prawda Janko się wyłamał i zrobił sobie ekpsperyment optyczny bo moczył palce i patrzył jakie powiększenie daje płyn w szklance no ale... co ja poradzę na twóczość dzieci? :) Już pomału nie ogarniałam naszej gromadki.


Na zakończenie poznaliśmy co to NUTA, PÓŁNUTA I ĆWIERĆNUTA :) za pomocą wyklaskiwania a także pobawiliśmy się w zgadywanki...Skromnie - choć miało byc inaczej. Poniżej zapraszam na warsztat muzyczny do innych mam... :)8 komentarzy:

 1. skromnie? No nie powiedziałabym! Piękny warsztat! A najważniejsze to - że dzieci lubią muzykę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to i ja dołączę się do pytania :skromnie?

   Usuń
  2. Też właśnie chciałam zauważyć: jakie skromnie, grunt, że temat zbadany a dzieciaki zadowolone!

   Buziaczki Aguś:)

   Usuń
 2. Ta gra wygląda dość ciekawie. Może ją gdzieś wypatrzę w necie.
  A skrome to te warsztaty nie były, grunt, że dzieci zadowolone :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. my też lubimy grannę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech muzycy :)) Fajna gra. I zdjęcia rozegranych dzieci ;) Świetne te warsztaty macie. Pozdrawiamy ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę muzycznie! Fajnie, że w takim dużym gronie doświadczaliście muzyki. Bim bom znamy, powraca u nas wciąż i wciąż. pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 6. też mamy tę grę od Granny.super jest! fajnie się można wsłuchać:)

  OdpowiedzUsuń

1,5 miesiąca

Mija czas zbyt szybko. Dzień za dniem, godzina za godziną a ja się łapię, że odmierzam czas wieczorami i mrugnięciem powiek. Zasypiam na st...