środa, 24 kwietnia 2013

Zapalenie ucha i inne bajery

Tydzień temu wróciliśmy ze szpitala. Antek ma wzorcowe wyniki bo w koñcu odebrałam wypis ze szpitala. Mieliśmy tylko dokończyć antybiotyk do poniedziałku a w poniedziałek wieczorem zacząć brać furagin - osłonowo - aby uchronić Antka przed powtórnym ZUM - zakażeniem Układu Moczowego i aby mocz był czysty do czasu badania CUM - cystourografii układu moczowego - 9 maja. A co się wczoraj wydarzyło?
Antoś zagorączkował. Niby nie dużo ale smarkaty i kaszlący więc ja Matka Panikara - do doktora. Dzieki Bogu mamy przytomnego doktora, który uzywa otoskopu i zajrzał do ucha młodemu. Prawe ucho... dostaliśmy krople, syropy i mamy iść do kontroli w piątek. Chyba, że będzie gorącxzkował bardziej to wtedy antybiotyk. Matko... znów :(
Ale wydaje mi się, że dziś nieco lepiej więc jest nadzieja.
Ja czasu nie mam prawie wcale. Wieczorami dzieci, spać, bajka, kolacja dla nas, może film i padam w trakcie ... czasem komp ale ostatnio zasnęłam w trakcie pisania z ręką na klawiaturze więc sobie jednak daruję.
Spacery wyglądają uroczo :) No koemdia normalnie. Starszaki to spoko ale młodzież? Antek jak nie śpi to piszczy, Staś biega jak szalony - od huśtawki do piaskownicy, od piaskownicy do zjeżdżalni a ja latam jak z pieprzem. PO godzinie ja jestem padnięta i wracam do domu a to dopiero GODZINA :)))
Po szpitalu, Staś, który wydawał się nietęsknicy - obecnie nie odstępuje mnie na krok. A w niedzielę, nasz Młodzian kończy dwa lata!!! Pomyślałby ktoś, że już nie jedno... nie dwoje... nie troje... Ale CZWORO dzieci :))))? :) i znów kolejne ma dwa lata?
Wczoraj na echo serca - nota bene - z sercem wszystko ok (Antkowym) i przewód tętniczy zarośniety - pani się zdziwiła, że zastanawiam się KIEDY dokładnie Antek się urodził.
- A ile tych dzieci Pani ma...???
- Czworo :)
- A... no tak...
\
Nie wiem co by było, gdyby było ich więcej. I tak założyłam już zeszyciki chorobowe :) bo naprawdę nie pamiętałam CO KIEDY I W JAKIEJ ILOŚCI przyjmowali :)
A ogólnie ok. Mało kompa i to mi pasuje :)

3 komentarze:

  1. do_ro/ Krople do uszu powinny pomóc, bo szybko zareagowałaś. U nas pomogły i obyło się bez antybiotyku.
    Jak moje dzieci chorują na raz (dwójka) to też muszę zapisywać co kto kiedy wziął. To nie dziwię Ci się że możesz nie pamiętać.
    Dużo zdrówka życzę!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. To pewnie od kataru to ucho, wiec powinno się obejść bez antybiotyku. Powodzenia!!!

    OdpowiedzUsuń

Praca praca praca

Od 1.06 wróciłam do pracy. Etatowej, pełnej normalnej. No prawie :) Pracuję w Hospicjum domowym. Teoretycznie ustawiam sobie jak chcę prac...