wtorek, 4 grudnia 2012

Dziecina

w końcu się odwróciła :) i ma już 2580 g! parametry na 36 tydzień! Spore ale nie aż tak jak moich dwóch Mega Wielkich chłopaków:) Dziewczynka czy umiarkowanej wielkości Trzeci Chłopak?
Wszystko wydaje się być ok i następna wizyta 3.01 i raczej w grudniu nie urodzę... Serio>? Dobrze byłoby bo jakoś mało uśmiecha mi się wizja dziecięcia 4,5 letniego prowadzonego przez nas do zerówki (według obecnej reformy)
:D

6 komentarzy:

 1. no ciekawe kto to jest, ciekawe :)
  a imiona juz wybrane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie :) Michalina Anna albo Antoni Franciszek :)

   Usuń
  2. pieknie :)
   Ciekawe na ktore padnie ;)

   Usuń
 2. do_ro/ To ładnie ze strony dzieciny,że się obróciła i waga też super. Trzymam kciuki żebyś urodziła w styczniu (też bym tak wolała jakbym miała rodzić).

  OdpowiedzUsuń
 3. Aguś, a powiedz mi bo się nie orientuję, czy wg tej reformy nasze dzieciaki będą musiały iść w przyszłym roku do szkolnej zerówki? Czy ta zerówka jest obowiązkowa?
  U nas w przedszkolu jest jedna grupa zróżnicowana wiekowo, sama strasznie chciałabym w Zosię przetrzymać jeszcze choć przez rok... a nie do szkoły. :(
  Wiesz coś? Może tylko pierwsza klasa dla sześciolatków jest obowiązkowa? A zerówka jak kto chce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest obowiązek przygotowania przedszkolengo dla pięciolatków. I tego raczej nie zmienią. Ale nie musisz posyłać do zerówki szkolnej - możesz pozostawić w przedszkolu o ile prowadzą grupę zerówkową. według danych na dzien dzisiejszy - nasze Maluchy pójdą jako sześciolatki OBOWIĄZKOWO do pierwszej klasy. Gdyby coś się jednak zmieniło to tak jak teraz będziesz miała wybór... albo pozostawić na drugi rok w zerówce - bo tego nie zmienią mimo wszystko - obowiązek przedszkolny pięciolatków pozostanie bo się szczycą z tego albo puścic do klasy pierwszej sześciolatka. Gdyby tak było - ja puszczam raz jeszcze do zerówki albo... w przyszłym roku robię nauczanie domowe a potem zerówka ... Widzę że dla dzieci z końca roku opcja sześciolatek w zerówce jest najlepsza.

   Usuń

Praca praca praca

Od 1.06 wróciłam do pracy. Etatowej, pełnej normalnej. No prawie :) Pracuję w Hospicjum domowym. Teoretycznie ustawiam sobie jak chcę prac...