wtorek, 28 czerwca 2016

Wakacje :))))

Nadszedł ten wspaniały moment w całym roku... od kilku lat cieszę się jak dziecko na koniec roku szkolnego. Nie muszę zawozić, przywozić, pilnować terminów, planów lekcji, logistyki. Wakacje czyli robimy przyjemne rzeczy i nie spieszymy się. Prawie się nie spieszymy.
Dzieci starsze obecnie drugi dzień na półkolonie u Jezuitów. Całkiem przyjemna organizacja więc tym razem wysłałam dwójkę. My z maluchami rowerki, plac zabaw, spokój i taki dobry czas. Potem przez dwa tygodnie szkółka pływania znów dla starszaków. W między czasie przyjadą do nas pielgrzymi z Francji, Kazachstanu i Zambii. A pod koniec sierpnia wyjeżdżamy na domek.
W weekendy już byliśmy w Licheniu, teraz Gołdapia,  Stańczyki, może potem Frombork? Latarnie naszego wybrzeża. Cudny czas... cudny :)))

A na wrzesień szykujemy się z wisienką na torcie. Ale o tym pewnie już w samym wrześniu.

Cudny czas kiedy wszystko mogę i nic nie muszę. I dzięki 500 plus wreszcie mam pokój w sercu myśląc o finansach. I mam za co dziękować Bogu - bo rok temu o tej porze szyłam na zarobek aby choć trochę dorobić dosłownie na chleb. A teraz mamy na prawdę komfort. Nie zbytek, przesyt ale komfort i spokojne życie.
Potrzebne sandały to siadam i zamawiam. Zapłacić za pólkolonie - nie dużo ale biorę i płacę. Potrzebne mi są leki to je kupuję.

A co dzisiaj robiłam? leniuchowałam. Mężu pojechał z maluchami na rowerki (wrócili z rozciętą brodą Najmłodszego!) a ja zabrałam się za szycie - łaty, cerowanie, zszywanie, skracanie. Część zrobiłam ale nie wszystko ku mojej rozpaczy.

A na koniec trochę fotek z naszego zreperowanego (wreszcie!) aparatu.
3 komentarze:

 1. U nas chłopcy z dziadkami nad morzem od soboty, a ja odpoczywam z dziewczynkami w domu :)
  500 plus jeszcze nie wpłynęło, ale też myślę z ulgą o tym, że wreszcie jakaś zapłata za moją pracę w domu przy dzieciach... Będzie łatwiej.
  Super zdjęcia Waszej czwórki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. my chyba wakacje zaczniemy po chrzcie, bo na razie spięcie mamy przed i za dużo rzeczy do zrobienia :))

  i nie umiem leniuchować, przydałoby się nauczy ć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. udanych wakacji!
  u nas też w tym roku pierwsze prawdziwe, z odpoczynkiem od szkoły ...

  OdpowiedzUsuń

Praca praca praca

Od 1.06 wróciłam do pracy. Etatowej, pełnej normalnej. No prawie :) Pracuję w Hospicjum domowym. Teoretycznie ustawiam sobie jak chcę prac...